18 بهمن 1400521 بازدید

چه یخچال و فریزری بخرم؟

چه یخچال و فریزری بخرم؟

وجود یخچالی مناسب و زیبا لازمه هر خانه ای می‌باشد؛ یخچال وفریزر وسیله ای است که به راحتی چندین سال مهمان منزل یا محل کار شما خواهد بود، پس بهتر است یخچالی انتخاب کنید که برای شما مناسب و ماندگار باشد. در هنگام خرید یخچال و فریزر به نکات زیر توجه نمایید.

بودجه:

مسلماً بودجه، نقش مهمی در انتخاب و خرید کالای مورد نظر ایفا می‌‌کند. یخچال‌ها بصورت کلی به دسته‌های مینی، فریزر بالا یا پایین(کُمبی)، ساید بای ساید و دوقلو تقسیم بندی می‌شوند، که معمولاً کمترین قیمت‌ها برای یخچال‌های کُمبی و بیشترین قیمت‌ها برای ساید و دوقلو می‌باشد.

ابعاد:

نکته حائز اهمیت در انتخاب یخچال ابعاد آن است که باید بسته به محیط آشپزخانه انتخاب شود، در دنیای مدرن امروزی یخچال های ساید بای ساید و دوقلو بیشتر مورد پسند است اما باید به فضایی که در آشپزخانه لحاظ شده نیز دقت نمود...


abad

مصرف انرژی:

صرفه‌جویی در مصرف انرژی وظیفه همه ی ماست. پس اگر می‌خواهید محصولی مانند یخچال بخرید، باید به میزان مصرف برق آن هم دقت کنید.  برای مقایسه مصرف انرژی باید به "برچسب انرژی" که بر روی بدنه یخچال چسبانده شده نگاه کنید. رده بندی انرژی از A+++ برای بهترین مصرف انرژی تا D برای بیشترین مصرف انرژی درجه بندی شده است که میتواند معیار خوبی برای مقایسه باشد.  


enerji

ظرفیت و گنجایش:

اکثر یخچال ها، فارغ از رده بندی و کلاسشان، با گنجایش های مختلفی عرضه میشوند و با واحدهای فوت یا لیتر اندازه گیری میشود. ظرفیت، نشان دهنده تمام فضای قابل استفاده یخچال است، ضمن اینکه هنگام خرید یخچال باید فضای آشپزخانه را نیز در نظر گرفت.

امکانات:

شما باید دقت داشته باشید یخچالی که می‌خرید دارای چه امکانات و ویژگی‌هایی میباشد، شرکت‌های تولید کننده امکاناتی نظیر هوم بار، آبریز، یخ‌ساز و ‌… را روی یخچال‌های خود قرار می‌دهند. شما باید با توجه به نیاز خود و بودجه‌ای که دارید یخچال مورد نظرتان را با توجه به این موارد انتخاب کنید.

خدمات پس از فروش:

یکی از موارد مهمی که حتماً باید مورد توجه قرار بگیرد، هر محصولی از هر برندی که تولید می‌شود ممکن است از هر ۱۰۰ محصول ۱ مورد خراب باشد یا مشکلی داشته باشد، پس باید یخچالی که می‌خرید دارای ضمانت نامه معتبر باشد تا در صورت بروز چنین مشکلاتی شرکت یخچال شما را تعویض یا تعمیر کند.

اغلب تمامی برند‌های شناخته شده، کمپرسور دستگاه را ۵ تا ۱۰ سال و خود دستگاه را تا ۲ سال ضمانت می‌کنند. منظور از خود دستگاه تمامی قطعات به غیر از کمپرسور است یعنی اگر تا ۲ سال مثلا آبریز یا برد دستگاه خراب شد، شرکت آن را تعویض یا تعمیر می‌کند. پس حتماً موقع خرید یخچال به ضمانت نامه آن توجه ویژه‌ای کنید تا بعد در حین استفاده اگر مشکلی رخ داد راه چاره‌ای داشته باشید.